Pazartesi, Ağustos 15

MİM 2

Blog yazmaya verdiğim bu zorunlu arada(malum hala evimde internet yok) mimlenmek güzel bir sürpriz oldu.. funda'ya çok teşekkür ederim..

Hemen mimin konusuna geçiyorum:

''Çok beğendiğiniz,izlemekten asla sıkılmayacağınızı düşündüğünüz 3 filmi (üçlemeler üç film olarak sayılacaktır),neden bu kadar beğendiğinizi de açıklayarak yazın.''

Ama bu zoor? Film deyince insan ilk anda on tane birden sayabilir,üç gerçekten azmış..En değerlilerden bir üçlü yapalım bakalım :)1-) The Shawshank Redemption

Beni en çok etkileyen filmdir.Her seyredişimden sonra bir süre öylece kalakalıyorum yerimde.Nasıl bir azim,nasıl bir dayanma gücü..Filmin sonlarına doğru hapishane müdürünün İncil'i açınca yaşadığı şok sahnesi süperdir.Tim Robbins'in oyunculuğu harikadır,ama bence filmin yıldızı Morgan Freeman'dır.
2-)Le Fabuleux Destin d'Amelie Poulain

Ne denir ki.. Bu film sinemada çığır açtı,sonrasında 'Amelie tarzı filmler' diye bir kategori ortaya çıktı.Görseliyle,anafikriyle ve tabii ki müzikleriyle kült bir film oldu Amelie.Her zaman favorim!
3-)Frida

Bir kadın, hem de 'sanatçı' bir kadın.... Hayatı,aşkı,devrimciliği dibine kadar uçlarda yaşayan çok güçlü bir kadın..... Ve en etkileyicisi, bu gerçek bir yaşam öyküsü...Ayrıca renkleri de ne güzeldir bu filmin..


Vee benim mimlediklerim:50.000 MHMT FANS CAN'T BE WRONG , dilara , daldakikemanci , Esra Dilara AKMAN , eflatun kedi-nisa ercan , Missbone , degdimisimdi , Rory haydi kolay gelsin :)


Not: Çok yakında sık yazmaya başlayacağım yine. İçime öyle doğuyo!

4 yorum:

 1. Tatlim mim icin cok tsk ederim:) ama ben yaptim bunu:/.. en sevdigim film de "the accidental husband"..:) Seninkilerin hicbirini izlemedim henüz:)..izlicem:*

  YanıtlaSil
 2. eh,geç kalmışım desene.. neyse bi dahakine artık :)

  YanıtlaSil
 3. ilk filmde anlaşmışız :) fridayı izledim fakat ikinci filmi izlemedim, listeye aldım. tskler :)

  YanıtlaSil
 4. Mim için çok teşekkür ederim Burcu^^ çok sevindim beni de seçtiğine.
  Genel olarak mimleri pek sevdiğim söylenemez ama seni kıramazdım:D

  hmm Bir tek Frida'yı izlememişim, onu da izleyim bir ara

  Sevgiler...
  Nisa

  YanıtlaSil