Cuma, Mart 12

7 Şekspir Müzikali hakkında...


Biletini aylar öncesinden almanız gereken,kapalı gişe oynayan bir oyuna gittik geçenlerde..Öyle bir oyunduki ,başrol oyuncusu kadar 'soykarı'ları da bir o kadar etkileyiciydi  sahnede..Kim demiş 'Türkiye'de doğru dürüst müzikal yapılamaz' diye! Hemen gitsin Oyun Atölyesi'nin '7 Şekspir Müzikali'ni görsün! Tabii bilet bulabilirse :)

Oyun için bütün gidenler harika,süper tanımlamaları yapıyorlardı.Bende de pis bir huy vardır,çok beğenilen birşeye hep önyargıyla yaklaşırım, nedense hep eksi taraflarını görürüm.. Ama bu oyun öyle olmadı,gerçekten de anlatıldığı kadar varmış..İnsanın doğumdan ölüme yedi ayrı çağını anlatan bir Şekspir kolajı,ve Haluk Bilginer gerçekten muhteşem..Ve yanındaki dört 'soykarı' : Oyunun kitapçığından baktım,bu dört genç kız Türkiye'nin dört bir yanındaki konservatuvarlardan mezun pırıl pırıl genç yetenekler...Oyunda performansları bir an olsun düşmedi,gerçekten çok iyi müzik kulağı olan oyuncular..Şarkılara uyumları harikaydı.. Hemen isimlerini de yazmalıyım:

Evrim Alasya
Selen Öztürk
Zeynep Alkaya
Tuğçe Karaoğlan

Ve müzikler.... Tolga Çebi,arkadaşım olduğun için gurur duydum ve senin gibi bir müzisyenle çalıştığım için kendimi bir kez daha şanslı hissettim..Oyunun yıldızı kesinlikle müzikleriydi,her tarzdan yapmışsın ve her tarzı da başarıyla yakıştırmışsın... Sadece müzikleri için bile gidilir bu oyuna :)

Sonuç olarak henüz gidemediyseniz kaçırmayın derim,pişman olmazsınız...

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder