Pazartesi, Ekim 5

Rutin,sıkıntı yaratınca..


Bugünlerde içimde sıkıntı var.İçinde bulunduğum durumlara olumsuzlukla yaklaşıyorum.Geceleri uyuyamıyorum,zorla uyuduğumda ise tuhaf rüyalar görüyorum.Sabahları çok zor uyanabiliyorum.Havayla da ilgili olabilir mi acaba?Mesela bu sabah uyandığmdan beri hava kapalı,yağmur da yok,dışarıya sessiz bir sıkıcılık hakim..

Bilmiyorum..kendi kendime sorun yaratıyorum galiba ama insanın canı sıkkın oldu mu da, kendi çabanla düzeltemiyorsun,ancak dış etkenlerden bir değişiklik sözkonusu olduğunda bir anda ruh halin değişebiliyor.

Farketmeden içine bir sevinç,bir rahatlama duygusu geliyor.İşte o anı çok seviyorum.İçinde birşeylerin çözüldüğü an..Evet,sanırım ben şu sıkıcı halimle oturmuş o anın gelmesini bekliyorum.

Ciddi sağlık sorunları yaşayanlar dışında insanların kendine üzülecek şeyler yaratmasını şımarıklık olarak görüyorum aslında ama ne yapalım,insanız işte!Hatta ekstra olarak bir de kadınız!Ruh halimiz o kadar hassas dengeler üzerindeki,bazen değişkenliğimizin hızına biz de yetişemeyebiliyoruz.

Tüm bunları yazarken dışarda sağanak yağmur başladı.Havanın rengi açıldı.(koyu griden açık griye) Salonun storlarını iyice yukarı çektim,evet sanırım şimdi daha iyiyim.En sonunda yağmur boşalıp,hava rahatladığı için mi?Belki onun da etkisi var,ama sanırım asıl rahatlama etkisi içimi buraya döktükten sonra ortaya çıktı..Evet benim bu sıkıntıyı biryerlerde paylaşmam gerekiyormuş...Teşekkürler sevgili blogum,şimdi biraz daha iyiyim...


Madonna'dan rain..güne uygun..

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder